loader
Zdrowa dieta

Halloweenowe przekąski na klasowe przyjęcia

Lubię kukurydzę cukrową i ciasteczka w kształcie dyni tak samo jak każda inna osoba. Ale nasi mali łakomczuchy będą wkrótce bombardowani słodyczami. Więc jeśli klasa Twojego dziecka świętuje Halloween z imprezą, dlaczego nie pójść na łatwiznę z tymi smakołykami? Wiele szkół wymaga teraz zdrowszych przekąsek na imprezę.

Oto trzy pomysły:

Green Goblin Smoothies

Te super słodkie smoothie sprawdzają się szczególnie dobrze, jeśli w klasie są osoby z alergią na nabiał, ponieważ zawierają tylko szpinak i owoce. Korzystanie z wysokiej mocy blendera, połączyć dwie duże garście szpinaku i 2 szklanki wody i mieszać, aż szpinak jest całkowicie sproszkowany. Następnie dodaj 2 banany i 2 szklanki mrożonych owoców (np. brzoskwiń, ananasa lub mango) i miksuj do uzyskania gładkiej konsystencji.

Spirale z głupich jabłek

Ten pomysł podsunęła mi rodzicielka z klasy mojego syna, która pomyślała, że dzieci będą miały niezłego kopa, gdy wykorzystają jej staromodną obieraczkę do jabłek.

Miała rację! Dzieci ustawiły się w kolejce, aby obrać i wydrążyć jabłko, a następnie z dumą przyniosły spiralę jabłek do swoich ławek, aby ją zjeść.

Zdobądź więcej: See All My Tops Posts About School Wellness

Torby na smakołyki z popcornem

To był wielki hit w klasie mojego dziecka: Rozpuszczony w kuchence popcorn zmieszany z prażonymi pestkami dyni (możesz uprażyć własne ze świeżej dyni lub użyć surowych pestek dyni)*. Możesz również wrzucić kilka kawałków cukierków kukurydzianych do każdej torebki dla zabawy.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom z alergiami pokarmowymi, w naszej szkole obowiązuje zasada, że wszystkie przekąski w klasie muszą być wcześniej uzgodnione z pielęgniarką szkolną. Jeśli Twoja szkoła nie ma podobnej polityki, upewnij się, że nauczyciele i rodzice wiedzą o wszelkich alergiach pokarmowych.

Czy ktoś ma plany na zdrowsze przekąski na imprezę klasową z okazji Halloween? Proszę, podzielcie się nimi!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz