loader
Blog

Uzależnienie - przyczyny, rodzaje i ich leczenie

Czy masz jakiś nawyk, od którego chcesz się uwolnić? Czy pijesz, palisz, jesz itp. tylko po to, aby pozbyć się stresu? W takim razie możesz mieć uzależnienie. Uzależnienie to kompulsywne zachowanie, które umożliwia spożywanie substancji chemicznej, narkotyku lub substancji. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć przyczyny, skutki i leczenie uzależnień. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej.

Pomoc jest na wyciągnięcie ręki! Porozmawiaj z naszymi ekspertami już teraz

Spis treści

  Co to jest uzależnienie?Jak to jest spowodowane?Objawy uzależnieniaTypy uzależnieńTerapia i powrót do zdrowia

Czym jest uzależnienie?

Jest to przewlekła dysfunkcja mózgu, która umożliwia twojemu ciału pożądanie substancji lub kompulsywne zachowanie. Jest to również niezdolność psychologiczna, która powoduje szkody fizyczne, gdy osoba jest uzależniona, nie może kontrolować, jak biorą udział w działalności, która ostatecznie utrudnia radzenie sobie w życiu codziennym.

Przyczyny uzależnienia

Kiedy obwód nagrody w mózgu jest niedostosowany, powoduje to uzależnienie od zachowań podobnych do uzależnienia wśród osób. Uzależnienie jest również najbardziej prawdopodobne, jeśli masz członków rodziny, którzy już cierpią z tego powodu. Wiele badań wykazało również, że dziedziczenie genetyczne może być ważnym czynnikiem w uzależnieniach. Najważniejszą przyczyną uzależnień jest niesprzyjające i toksyczne środowisko. Nie można również pominąć presji społecznej i braku wsparcia społecznego jako jednej z ważnych przyczyn. Istnieje również teoria, że im więcej dana osoba używa substancji, tym bardziej prawdopodobne jest, że się od niej uzależni.

Oto niektóre z oznak, na które należy zwrócić uwagę

  Niezdolność do zatrzymania się: Jeśli słyszysz siebie mówiąc "od jutra" i to jutro nigdy nie przychodzi, aby zatrzymać ten nawyk, to jest to pierwsza wskazówka do uzależnienia.Zmiany nastroju, apetytu i snu: jeśli istnieje drastyczna zmiana w swoim czasie snu i jesteś zawsze bardzo zły i zdenerwowany większość dni po spożyciu substancji uzależniającej to może być następny objaw, aby uważać na Kontynuowanie nawet po kilku negatywnych przypadkach: może to być po posiadaniu brzydki spat z jednym z członków rodziny lub angażowania się w przemocy fizycznej / nadużycia z bliskim i drogim jeden.Angażowanie się w ryzykowne zachowania: to może być kluczowy objaw, jeśli widzisz siebie angażując się w ryzykownych zachowań seksualnych lub hazardu lub ryzykownych inwestycji, to jest czas, aby podjąć działaniaDenial : można zrobić sobie uwierzyć, że robisz po prostu dobrze i że nie są uzależnieni od substancji. Kłopoty finansowe: zwiększone zażywanie substancji może prowadzić do podejmowania złych decyzji i nieobecności w pracy. Może to być uderzający objaw, na który należy uważać. Tajemniczość: utrzymywanie wielu sekretów tylko po to, aby uniknąć konfliktów z bliskimi i drogimi osobami. Kłamanie ludziom tylko po to, że można korzystać z substancji jest kolejnym objawem, na który należy zwrócić uwagęPutting substancji ponad wszystko: Możesz mieć ważne spotkanie lub ważną funkcję rodzinną, aby przejść do i przegapić wszystko, tak, że można po prostu korzystać z substancji, to jest zdecydowanie objaw, aby zwrócić uwagę.Problemy prawne: zwiększone stosowanie narkotyków może prowadzić do problemów prawnych, które mogą być szkodliwe dla pracy i rodziny.Objawy odstawienia: po rozpoznaniu potrzeby puścić i kończy się biorąc dwa razy tyle po zimnej indyka następnie jest to poważny problem, aby zwrócić uwagę.

Rodzaje uzależnień

  Alkohol: jest to najczęściej używana substancja. Alkohol zakłóca szlaki komunikacyjne mózgu i może wpływać na sposób, w jaki mózg wygląda i działa.to również głęboko wpływa na funkcjonowanie wątroby i układu pokarmowego.Kokaina: Narkotyk wysyła wysoki poziom dopaminy, naturalnego posłańca chemicznego w organizmie, do tych części mózgu, które kontrolują przyjemność. Ten nagromadzenie powoduje intensywne uczucia energii Przedawkowanie narkotyków może być bardzo śmiertelne i zagrażające życiuMarijuana: najbardziej popularnie stosowane zwłaszcza wśród nastolatków, długotrwałe stosowanie tego może powodować deklinację pamięci, a w niektórych przypadkach rakaHallucinogens: Znane również jako dysocjacyjne narkotyki odgrywa znaczącą rolę w oddziaływaniu na myśli, emocje i świadomośćMDMA i inne narkotyki klubowe: znany również jako Ecstacy często powoduje przypływ emocji i szybkie bicie serca, szerokie zastosowanie tego może prowadzić do ataków serca i problemów związanych z wizjąTobacco / nikotyna: Najbardziej uzależniająca substancja i jest również łatwo dostępna, szerokie zastosowanie tytoniu / nikotyny powoduje raka.Uzależnienie od hazardu: jest to kompulsywne zachowanie spowodowane głównie przez nieleczoną traumę w dzieciństwie i toksyczne środowisko rodziny, przyjaciół i rówieśników. Uzależnienia od hazardu zazwyczaj ziemi w głównych kłopotów finansowych i dysonansu rodzinnego.Internet Disorder: Zaburzenie to jest najbardziej powszechne jeden w dzisiejszych czasach. Mówi się, że powoduje zubożenie w pamięci, niewyraźne widzenie i zaburzenia neurologiczne.

Leczenie i odzyskiwanie dla uzależnienia

Leczenie uzależnień nie jest jeden rozmiar pasuje do wszystkich, jak charakter problemu może się różnić w ramach jednostek. Oto najbardziej sprawdzone sposoby leczenia wyżej wymienionych uzależnień

  Detoksykacja: Medycznie wspomagany detoks pozwala na pozbycie się z organizmu substancji uzależniających w bezpiecznym środowisku. Jest to korzystne, ponieważ czasami odstawienie substancji może powodować nieprzyjemne lub nawet zagrażające życiu objawy fizyczne.nie jest to sposób leczenia uzależnień, wraz z tym musi być połączenie terapii, aby zobaczyć pełną skuteczność.
  Cognitive Behavioral Therapy:CBT pomaga rozpoznać swoje niezdrowe wzorce zachowań i może również pomóc nauczyć się identyfikować wyzwalacze i rozwijać umiejętności radzenia sobie. CBT może być połączona z innymi technikami terapeutycznymi, jak również.
  12-krokowa facylitacja: może być stosowana w leczeniu uzależnienia od alkoholu i substancji głównie. Jest to forma terapii grupowej, która obejmuje uznanie, że uzależnienie ma kilka negatywnych konsekwencji, które mogą być społeczne, emocjonalne, duchowe i fizyczne.Wspólne doświadczenia również pomóc jednostkom szukać pocieszenia w sobie nawzajem i napędzać się nawzajem w kierunku zdrowszej i szczęśliwszej wersji siebie.
  Rehabilitacja: te ośrodki pomóc kompletny de uzależnienia od substancji i pomaga odzyskać z wszelkich objawów odstawienia pod fachowym okiem. Pomaga również poprawić funkcje neurokognitywne, które zostały utracone lub zmniejszone.
  Pomoc medyczna: Leki mogą odgrywać ważną rolę w odzyskiwaniu, gdy w połączeniu z terapiami behawioralnymi. Niektóre leki mogą być stosowane w celu zmniejszenia głodu, poprawy nastroju i zmniejszenia uzależniających zachowań.

Wnioski

Jeśli ty lub twój bliski przechodzi trudny okres z uzależnieniem, nie musisz walczyć z tym sam. Jak najszybciej skorzystaj z profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z uzależnieniem, zanim ono przejmie nad tobą kontrolę. Nawet jeśli masz przeczucie, czy ten artykuł odnosi się do Ciebie, czy nie, mądrze jest porozmawiać z profesjonalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego i przeprowadzić badania przesiewowe.

Najczęściej zadawane pytania

1.Skąd mam wiedzieć, czy jestem uzależniony Jeśli te myśli utrzymuje się w umyśle, może być za pomocą substancji uzależniającej dość często teraz. Porozmawiaj z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci poradzić sobie z uzależnieniem za pomocą naszej własnej metody SOLVE. 2. Jak poprosić ukochaną osobę o pomoc Jeśli widzisz, że ukochana osoba ma co najmniej trzy z wyżej wymienionych objawów, to bardzo ważne jest, aby skierować ją do właściwego kanału pomocy. Lepiej jest zawsze zacząć od specjalisty od zdrowia psychicznego, a oni pokierują cię, jakie leczenie będzie korzystne. 3. Gdzie należy dotrzeć do pomocy Kliknij na link na początku bloga i zostanie przekierowany do eksperta, który jest wyspecjalizowany w obsłudze uzależnienia. Mamy cię pokryte wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać właściwą pomoc we właściwym czasie i odkryć siebie na nowo na końcu swojej podróży.
Tagi: uzależnienieaddictionprzyczynyaddiction typestreatmenttreatment i odzyskiwanie

Komentarze (0)

Zostaw komentarz