loader
Blog

5 ćwiczeń na ujędrnienie ud

Lato jest prawie tutaj, co oznacza, że nadszedł czas, aby uzyskać swoje ciało plażowe gotowy. Czy już zacząłeś z reżimu treningu, ale znalezienie to trudne do uzyskania stonowanych mięśni ud? Twoje rozwiązanie jest tutaj. American Heart Association zaleca 30 minut ćwiczeń na większość dni w tygodniu. Podczas gdy wiele ćwiczeń da Ci stonowane nogi, dodając cardio ćwiczenia naczyniowe do swojej rutyny pomoże zmaksymalizować utratę tłuszczu, jak również.

Wypróbuj te proste ćwiczenia, aby uzyskać stonowane mięśnie ud. W zależności od poziomu intensywności treningu można zdecydować się na użycie pary hantli podczas wykonywania tych ćwiczeń. Możesz również wziąć go w górę notch poprzez zwiększenie wagi hantli, które już używasz.

Więc na co czekasz! Przynieś ten sprzęt treningowy i zaczynajmy.

Przysiady

    Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Opuść się w kierunku ziemi, tak jakbyś miała usiąść na krześle.Utrzymując uda równolegle do ziemi, wstań z powrotem, powracając do pozycji startowej.Upewnij się, że pośladki rozciągają się do tyłu, tak aby kolana nie wychodziły poza palce stóp. Jednym z powszechnych błędów w przysiadzie, które ludzie popełniają, jest to, że ich kolana często przekraczają palce u stóp. Powinieneś być w stanie widzieć czubki swoich butów przez cały obwód. Zapewnia to prawidłową postawę podczas treningu, a tym samym zapobiega kontuzjom.

Korzyści płynące z przysiadów

To ćwiczenie jest jednym z najlepszych, ponieważ podczas przysiadów podnosisz własną masę ciała. Dodatkowa waga zwiększa intensywność treningu i pomaga w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej, a tym samym tonizuje i przyspiesza metabolizm, co z kolei pomaga w redukcji ogólnej tkanki tłuszczowej, jak również.

Mostki na biodrach

    Połóż się płasko na plecach i połóż ręce na podłodze dla równowagi, zginając lewą nogę i podnosząc prawą nogę z ziemi. Naciskając lewą piętę na podłogę, podnieś miednicę, utrzymując ciało w sztywnej pozycji mostu. Powoli opuść ciało na podłogę. Wykonaj tę samą liczbę powtórzeń po prawej stronie.

Korzyści z mostków na biodrach

Mostki na biodra koncentrują się na pośladkach i ścięgnach, wzmacniając i pomagając w ujędrnianiu tych mięśni. Wykonuj to ćwiczenie w domu i ujędrniaj się bez chodzenia na siłownię.

Wypady w przód

    Stań z płasko ułożonymi stopami na podłodze. Zrób krok prawą nogą do przodu, tak daleko, jak to możliwe, jednocześnie opuszczając lewe kolano w kierunku ziemi. Powinieneś widzieć przód palców u stóp podczas całego obwodu, więc upewnij się, że nie rozciągasz się do przodu. Wykonaj taką samą liczbę powtórzeń po lewej stronie.

Korzyści z wypady do przodu

Wypady do przodu pracują nad pośladkami, przywodzicielami ud, mięśniami czworogłowymi i ścięgnami, wzmacniając te mięśnie, a co za tym idzie, poprawiając metabolizm. Jest to bardzo korzystne, jeśli Twoim celem jest utrata ogólnej tkanki tłuszczowej. Wykonywanie wypady do przodu ma również dodatkową zaletę - pomaga w poprawie siły rdzenia, ponieważ angażuje również mięśnie rdzenia.

Wypady boczne

    Stań z nogami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder. Lewa noga powinna pozostać wyprostowana, a Ty powinnaś poczuć rozciąganie w wewnętrznej części uda. Mocno odepchnij się prawą nogą i wróć do pozycji startowej. Wykonaj tę samą liczbę powtórzeń na prawej stronie.

Korzyści płynące z wykonywania wypady bocznego

Wypady boczne pracują przywodziciele ud, pośladki, mięśnie czworogłowe i mięśnie podścięgna. To pomaga wzmocnić uda wraz z aktywacją rdzenia, co z kolei pomaga poprawić ogólną równowagę i koordynację ciała. Przenieś swój trening na wyższy poziom, dodając kilka pozycji jogi, aby wprowadzić trochę urozmaicenia do swojej rutyny.

Przysiady z wyskokiem

    Stań z płasko ułożonymi stopami na ziemi, w rozkroku na szerokość bioder. Opuść się w kierunku ziemi, a następnie wyskocz w powietrze najwyżej jak potrafisz, lądując miękko. Upewnij się, że pośladki rozciągają się do tyłu, tak aby kolana nie przesunęły się do przodu, poza palce stóp. Podczas całego obwodu powinieneś widzieć czubki swoich butów. Zapewnia to prawidłową postawę podczas treningu, zapobiegając w ten sposób wszelkim urazom.

Korzyści z przysiadów z wyskokiem

Przysiady z wyskokiem, jak wszystkie inne ćwiczenia wymienione powyżej, pomagają budować mięśnie czworogłowe, pośladki, ścięgna i łydki. A ponieważ jest to ruch uderzający w całe ciało, pomaga to również we wzmacnianiu wszystkich innych mięśni ciała. To ćwiczenie działa w unikalny sposób, w którym spalasz 50-70 dodatkowych kalorii na co dzień z każdym kilogramem mięśni, które zyskujesz. Utrata tej ogólnej tkanki tłuszczowej jest dość łatwe z tego ćwiczenia!

No i masz! Pięć łatwych do wykonania ćwiczeń, które pomogą Ci pozbyć się uporczywego tłuszczu z ud i przygotować się na lato.

Szukasz planu ćwiczeń dostosowanego do Twoich potrzeb? Nasi trenerzy mogą Ci pomóc

Zyskaj formę z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: ciało fitnessspalanie tłuszczuĆwiczenia rutynaUtrata tłuszczufitnessfitness i utrata masy ciałaćwiczenia na podłodzezdrowie i fitnesstracenie tłuszczugubienie tłuszczuprostepraktyczne ćwiczeniauda

Komentarze (0)

Zostaw komentarz