loader
Zdrowa dieta

Wezwanie do walentynek bez słodyczy

Pamiętasz Walentynki jako dziecko? Jeśli twoja szkoła była taka jak moja, znalazłeś stare pudełko po butach, wyciąłeś otwór na górze i ozdobiłeś je papierowymi serwetkami i naklejkami w kształcie puchatych serc. Ustawiałaś je na biurku w szkole i robiłaś obchód po klasie, chichocząc i wrzucając walentynki do pudełek po butach swoich przyjaciół. Mama z pokoju" dawała każdemu kubek Dixie z wiśniowym Kool-Aidem i babeczkę domowej roboty. A kiedy dostarczyliście już ostatnią kartkę i zlizaliście lukier z palców, otworzyliście swoje pudełko po butach i przeglądaliście walentynki, z których niektóre były zrobione ręcznie, a wszystkie wydawały się bardzo, bardzo wyjątkowe.

Dla moich dzieci, Walentynki nadal wyglądają bardzo podobnie. Dekorują pudełka po butach. Rodzice z sali nadal planują klasowe przyjęcie, na którym zwykle jest jakiś smakołyk. Ale walentynki? Producenci słodyczy najwyraźniej je sobie przywłaszczyli. Są teraz Walentynki Blow Pop i Walentynki Fun Dip. Istnieją torebki z owocowymi przekąskami i małe pudełka z Nerdami, na których można pisać - więc nie potrzeba już nawet papierowych walentynek. W zeszłym roku pudełka po butach moich dzieci wyglądały bardziej jak Trick-or-Treat niż Walentynki (Przeczytaj "Nie mam miłości do cukierkowych Walentynek").

Nie jestem przeciwniczką słodyczy w Walentynki. W minionych latach kupowałam małe, serduszkowe pudełka czekoladek dla moich dzieci z okazji tego święta. Czekolada i Walentynki są praktycznie synonimami, rozumiem to (i jako miłośnik czekolady sam, jestem w porządku z tym). To, czemu jestem przeciwny, to producenci żywności znajdujący kolejny sposób na wciskanie rodzinom jeszcze większej ilości ich słodyczy i śmieci. Tu chodzi o marketing. Chodzi o pieniądze. I nie przynosi to naszym dzieciom nic dobrego (zwłaszcza tym z zagrażającymi życiu alergiami pokarmowymi).

Jeśli się z tym zgadzacie, mam nadzieję, że sprawdzicie ten post ze strony School Bites, który wzywa rodziców do unikania kupowania słodkich walentynek w tym roku - i do rozpowszechniania tego słowa wśród innych rodziców, nauczycieli, dyrektora szkoły i PTA. Zamieściła nawet przykładowy e-mail, który możesz wysłać do nauczyciela lub dyrektora swojego dziecka, jeśli chciałbyś, aby walentynki klasowe wróciły do podstaw.

Chciałabym usłyszeć twoje przemyślenia na temat walentynek z cukierków, więc proszę podziel się nimi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz