loader
Zdrowa dieta

Jak studenci mogą pomóc w walce z głodem: Program Nakarm Przyjaciela

Oto, jak jedna ze szkół pomaga w dożywianiu rodzin w swojej społeczności i uczy uczniów współczucia i służby dla innych. To może zadziałać również w Twojej szkole!

Mam bardzo inspirującą przyjaciółkę. Jest ona nauczycielką edukacji specjalnej w szkole podstawowej i najbardziej ofiarną osobą, jaką znam. Kilka lat temu, ona i dyrektor szkoły zastanawiali się, jak pomóc rodzinom szkolnym, które wiedziały, że potrzebują pomocy żywnościowej. Stworzyli szkolny program o nazwie Nakarm Przyjaciela i uczynili go projektem usługowym dla trzeciej klasy każdego roku, aby pomóc w walce z głodem.

Raz w miesiącu rodziny szkolne, które potrzebują dodatkowej pomocy, otrzymują jedną lub dwie torby pełne podarowanej żywności, która zawiera zarówno świeże, jak i łatwo psujące się produkty. Feed A Friend pomaga 8-12 rodzinom rocznie, które albo same proszą o udział w programie, albo odpowiadają na list wysłany do domu z zapytaniem o zainteresowanie.

Wszyscy w społeczności szkolnej angażują się w dostarczanie żywności, a szkolny PTA co miesiąc ofiarowuje świeże owoce i chleb. W niektórych miesiącach otrzymują również dary żywnościowe od sąsiadów i firm w społeczności. Oto ulotka, która trafia do domów rodzin szkolnych:

You might also like: 8 Things You Can Do To Fight Hunger In Your Community (8 rzeczy, które możesz zrobić, aby walczyć z głodem w swojej społeczności)

Oto jak to działa: Rodziny szkolne proszone są o ofiarowanie artykułów spożywczych w trzeci czwartek miesiąca (celowo wybrano koniec miesiąca, ponieważ jest to czas, kiedy rodzinom zależnym od pomocy takiej jak zasiłki SNAP może brakować żywności). Nauczyciele i uczniowie sortują żywność na stołach w klasie, dzieląc ją na kategorie takie jak płatki śniadaniowe, warzywa w puszkach, suchy makaron i sos. Następnie uczniowie pomagają pakować żywność do papierowych lub wielokrotnego użytku torebek na zakupy.

Ten szkolny program pomocy w walce z głodem zainspiruje Cię!

Click To Tweet

W dniu mojej wizyty, w torbach znajdowały się warzywa w puszkach, masło orzechowe, galaretka, zupa w puszkach i mleko, suchy makaron, sos do makaronu, batoniki granolowe i krakersy, chleb i duża torba jabłek. Rodzina, która przeważnie gotuje od podstaw, otrzymała również mąkę i sól. Niektóre rodziny miały w swoich torbach różne rzeczy, takie jak szampon, ręczniki papierowe i proszek do prania.

Akcja Feed A Friend ma być pozbawiona stygmatów. "Zdecydowaliśmy się nie mieć żadnego tabu wokół jedzenia", mówi mój przyjaciel. "Nie ukrywamy toreb ani etykiet z nazwiskami na nich. Rozmawiamy z uczniami o tym, jak wyglądają różne rodzaje pomocy i o tym, że potrzeba pomocy z jedzeniem jest normalną rzeczą, która może się zdarzyć."

Feed A Friend nie tylko uczy uczniów o znaczeniu służby dla innych, ale także o współczuciu - i o tym, że dobrze jest potrzebować pomocy i ją otrzymać. "Dzieci myślą o tym, co mają, o pomaganiu swoim przyjaciołom, którzy potrzebują wsparcia. Dowiadują się, co to znaczy pomagać innym ludziom i że przyjmowanie pomocy od innych jest normalną częścią życia" - mówi. Zapytałam trzecioklasistów, co im się podoba w byciu częścią programu Feed A Friend, a oni powiedzieli takie rzeczy jak: "Lubię pomagać rodzinom" i "Wierzę, że żadne dziecko nie powinno być głodne".

Kiedy torby są już spakowane, dzieci pomagają załadować je na wózki i dostarczyć do różnych nauczycieli i pracowników, którzy osobiście dostarczają je do domów rodzin. Wolontariusze są świętowani i dziękuje się im podczas śniadania na koniec roku szkolnego.

"Chcemy mieć pewność, że wszystkie nasze rodziny są pod dobrą opieką i mają to, czego potrzebują" - mówi moja przyjaciółka. "Jeśli możemy być częścią pomocy w tym zakresie, to jest to bardzo satysfakcjonujące".

Smutna rzeczywistość jest taka, że dziś w Ameryce jedno na sześcioro dzieci zmaga się z głodem - a 51 procent dzieci ze szkół publicznych żyje w ubóstwie. Jeśli ten program brzmi jak coś, co może zadziałać w szkole Twojego dziecka, aby pomóc w walce z głodem, mam nadzieję, że ten post dostarczy Ci inspiracji i informacji, których potrzebujesz. Nie krępuj się, jeśli masz jakiekolwiek pytania, a ja dołożę wszelkich starań, aby uzyskać na nie odpowiedzi!