loader
Zdrowa dieta

Bądź odważny. Podejmij działanie. Wprowadź zmiany.

Spotykam wielu rodziców, którzy są wściekli na to, jak ich dzieci są karmione. Są wściekli na szkolne obiady i zbiórki pieniędzy na ciastka, na słodkie przekąski w przedszkolu, na pączki przy linii bocznej boiska.

Ale tylko kilku z tych rodziców działa na ich gniew.

Niektórzy z nich nie chcą bujać w obłokach i nie chcą być postrzegani jako narzekacze. Inni narzekają, ale na tym się kończy. Szczerze mówiąc, byłem obu tych typów w przeszłości.

Mój przyjaciel ma ten cytat od byłego prezydenta chwili Abraham Lincoln w jej podpisie e-mail:

"Ten ma prawo do krytyki, kto ma serce do pomocy".

Dużo myślę o tym cytacie. Bo ja na pewno lubię wstawać na moją mydelniczkę (czytaj "Soccer Mom Soapbox"). Ale odkryłam też, że o wiele bardziej satysfakcjonujące jest zrobienie czegoś z tym (przeczytaj "Zarządzanie gniewem: przekształcanie gniewu w działanie"). Przekonałam się również, że ludzie traktują twoje skargi (nazwijmy je konstruktywną krytyką) o wiele poważniej, gdy masz możliwe rozwiązania - a co ważniejsze, masz chęć działać zgodnie z nimi.

Uwierz mi, rozumiem to: Podobnie jak Ty, mam niekończącą się listę rzeczy do zrobienia i mało czasu na dodatkowe projekty.

Ale jeśli masz swoją własną (dobrze zużytą) skrzynkę na listy, jeśli myśl o kolejnej zbiórce batoników lub kolejnej przekąsce ciasteczek i soku w przedszkolu doprowadza cię do szału, zrób coś z tym. W tym roku, zróbcie postanowienie, by działać zgodnie z waszymi uczuciami, wskoczyć do akcji, ubrudzić sobie ręce i być częścią rozwiązania.

Oto kilka pomysłów:

  • Weź udział w spotkaniu PTA, aby zgłosić swoje obawy i zaoferować pomoc.
  • Zaplanuj czas na rozmowę z dyrektorem szkoły lub kierownikiem stołówki na temat szkolnego lunchu. Dowiedz się, czy w Twojej dzielnicy szkolnej działa grupa doradcza dla rodziców.
  • Zgłoś się na ochotnika, by przynieść zdrową przekąskę na przyjęcie klasowe (lub jeszcze lepiej, zorganizuj je).
  • Zapisz się do oddawania zdrowej żywności na imprezy szkolne.
  • Dołącz do szkolnego komitetu ds. zdrowego żywienia - lub załóż go (przeczytaj: "School Wellness in Action").
  • Porozmawiaj z trenerem Twojego dziecka, przedszkolanką lub dyrektorem obozu (lub wyślij maila) o podawanych przez nich przekąskach i zaproponuj zdrowsze opcje.
Jeśli robisz coś, aby poprzeć zdrowsze jedzenie dla dzieci, chciałbym o tym usłyszeć! A jeśli jesteś blogerem, który opowiada się za zdrowszymi przekąskami, zdobądź moją odznakę "Jestem Snacktivist" tutaj.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz