loader
Blog

15 wskazówek dla podróżujących, jak zachować zdrowie

Podsumowanie: Podróżowanie jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, które przychodzi z jego udziałem trudności. Tak więc, jeśli chcesz, aby wzloty zaprzyjaźnić się z tobą, a upadki zostawić w spokoju podczas podróży, musisz pozostać zdrowy. Oto kilka przydatnych i zdrowych wskazówek dla podróżujących, które pomogą Ci pozostać w dobrej formie i cieszyć się podróżą w najlepszym wydaniu.

Czy tym razem wyjeżdżasz na wakacje, czy to tylko oficjalne ćwiczenia? Dokąd zmierzasz - na majestatyczne wzgórza, na wspaniałą plażę, do lasu czy za granicę? Cóż, bez względu na to, gdzie się udasz, w pewnym momencie będziesz z dala od domu. A z dala od domu oznacza również z dala od rutyny. Nie oznacza to jednak, że będziesz musiał rezygnować ze swoich zdrowych nawyków. Right? Możesz bardzo dużo podróżować zdrowo.

Wszystko czego potrzebujesz to szczypta kreatywności i trochę przygotowań. Poniżej przedstawiamy 15 zdrowych wskazówek dla podróżujących. A więc, zanurzmy się w tym!

#1 Nawet nie myśl o pominięciu śniadania

Och! Muszę pędzić na lotnisko, do pociągu lub na dworzec autobusowy. Nie zjem śniadania. Większość ludzi tak robi. Jednak upewnij się, że nigdy nie wyjdziesz z domu bez zjedzenia pierwszego posiłku dnia. Kiedy jesteś najedzony, mniej prawdopodobne jest, że będziesz szukać przekąsek w biegu. W ten sposób, jesteś mniej prawdopodobne, aby dokonać niezdrowych wyborów żywności później w podróży. Ponadto, nie będziesz czuł się wyczerpany po tak wielu biegach tu i tam. Tak więc, żadnych negocjacji ze śniadaniem.

#2 Pij wodę, wodę, dużo wody

Jedną z kluczowych zdrowych wskazówek dla podróżników jest utrzymywanie nawodnienia. Pij więc odpowiednią ilość wody nie tylko w czasie podróży, ale także przed i po niej. Pamiętaj, że odwodnienie może powodować wiele innych problemów, w tym bóle głowy, zaparcia, senność, zmęczenie, pragnienie cukru i skurcze mięśni. A przecież nie chcesz, aby te problemy zepsuły Ci podróż. Dlatego pij wodę i ciesz się podróżą. Przypominamy - woda nie wszędzie może być dostępna. Dlatego wybieraj wodę butelkowaną.

#3 Unikaj jedzenia niegotowanego jedzenia

Upewnij się, że nie jesz surowego i niegotowanego jedzenia. Jeśli uwielbiasz jeść świeże owoce i sałatki, unikaj ich podczas swojej podróży, ponieważ są to artykuły spożywcze wysokiego ryzyka. Dodatkowo, możesz nigdy nie wiedzieć, jak długo sprzedawcy przechowują owoce po ich pokrojeniu i umyciu. A woda używana do mycia też może być wątpliwa. Tylko jeśli uda Ci się samodzielnie obrać warzywa lub owoce i będziesz mieć bezpieczną wodę do ich umycia, wtedy będziesz mógł chrupać swoje ulubione owoce.

#4 Zawsze wybieraj gorące jedzenie

Nawet jeśli trzymasz się z dala od ulicznego jedzenia, od czasu do czasu musisz to zrobić, zwłaszcza gdy podróżujesz. A uliczne jedzenie jest podatne na powodowanie dolegliwości przenoszonych przez żywność z powodu wielu czynników. Jeśli nie możesz znaleźć siedzącej jadłodajni i jesz na ulicy, wybieraj gorące jedzenie zamiast zimnego. Kiedy jedzenie jest dobrze przyrządzone i gorące, szanse na infekcje są niewielkie. To samo odnosi się do napojów. Filiżanka gorącej herbaty lub kawy przygotowanej we wrzącej wodzie jest bezpieczna do picia, ponieważ wrzątek zabija większość zarazków. Jest to jedna z najważniejszych wskazówek zdrowotnych dla podróżujących.

#5 Miej swoje przekąski pod ręką

Kiedy jesteś w podróży, często musisz czekać przez długi czas, zanim będziesz mógł coś zjeść. Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie się przejadają. Miej więc przygotowane przekąski, abyś nie musiał dokonywać niezdrowych wyborów, aby zabić głód. Niektóre z najlepszych opcji obejmują - orzechy, suche owoce, batony energetyczne, między innymi.

#6 Uważaj na ukąszenia komarów

Ukąszenia komarów są nie tylko irytujące, ale mogą być ryzykowne dla Twojego zdrowia ze względu na choroby, które mogą one rozprzestrzeniać, w tym malarię, dengę, Zika, żółtą febrę, by wymienić tylko kilka. Dlatego należy nosić ubrania zakrywające ciało i mieć przy sobie środek odstraszający owady zatwierdzony przez EPA (Environmental Protection Agency). Ponadto, ponieważ niektóre komary przenoszące choroby są aktywne w ciągu dnia, nie zapomnij zastosować środka odstraszającego komary we wczesnych godzinach dnia.

#7 Często myj ręce

COVID czy nie COVID, częste mycie rąk, zwłaszcza przed jedzeniem, piciem lub dotykaniem twarzy, jest zdrowym nawykiem. Zmniejsza ryzyko złapania wielu infekcji, w tym przeziębienia i grypy, biegunki itp. W przypadku braku dostępu do wody i mydła, zawsze możesz mieć w torbie płyn odkażający na bazie alkoholu.

#8 Zapakuj swoje tabletki przed wszystkim

Nigdy nie zapomnij wziąć swoich leków, gdy wybierasz się w podróż. W przeciwnym razie, możesz wylądować w tarapatach, jeśli zachorujesz. Badania mówią, że około 70% podróżujących prawdopodobnie doświadczy biegunki podróżnych w pewnym momencie. Lepiej więc być przygotowanym. Ponadto, jeśli bierzesz jakieś leki na receptę, upewnij się, że zabrałeś receptę ze sobą, aby uniknąć kłopotów.

#9 Wybierz spacer zamiast taksówki

Chociaż odpoczynek i relaks są dwoma ważnymi aspektami wakacji, musisz również zachować aktywność. Tak więc, gdy tylko jest to możliwe, dlaczego nie wybrać spaceru zamiast innego sposobu dojazdu, jak na przykład spacerowanie po mieście na piechotę zamiast taksówki? Chodzenie jest przecież jednym z najlepszych ćwiczeń! A ćwiczenia oddechowe? Możesz je wykonywać zawsze i wszędzie!

#10 Nie przejadaj się

Lepiej jest jeść mniej niż się przejadać, zwłaszcza gdy jesteś w podróży. Naucz się więc, gdzie się zatrzymywać. Spożywaj mniejsze posiłki w częstych odstępach czasu. Staraj się nie jeść do momentu, aż w Twoim żołądku zabraknie miejsca. To sprawi, że poczujesz się lekko i będziesz mógł wygodnie podróżować.

#11 Rozpieszczaj się, ale z umiarem

Wakacje oznaczają radość, zabawę, dreszczyk emocji, przygodę, relaks i pobłażanie. Podczas gdy możesz oddać się rozkoszy i cieszyć się lokalną lub międzynarodową kuchnią, rób to z umiarem. Pamiętaj też, aby być wybrednym w kwestii tego, co jesz. Mówiąc prościej, znajdź równowagę pomiędzy tym, co chcesz zjeść, a tym, czego nie chcesz. Na przykład - zjedz lekki lunch, a kolację zachowaj dla siebie. Brzmi dobrze?

#12 Cyfrowa detoksykacja jest konieczna

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego umysłu, ciała i duszy (podczas podróży) jest - odłączenie się od cyfrowego krajobrazu. Nawet jeśli jesteś na oficjalnej wycieczce, idź na cyfrowy detoks, kiedy tylko jest to możliwe. Z taką ilością cyfrowej aury dookoła, prawie nie masz czasu dla siebie. A wakacje dają Ci szansę na odprężenie. Więc idź, zrób z tego najlepszy użytek.

#13 Zdobądź wystarczającą ilość snu. To jest potrzebne

Nie można nie doceniać znaczenia uzyskania odpowiedniej ilości snu, bez względu na to, czy jesteś w podróży, czy nie. Upewnij się, że śpisz wystarczająco dużo, aby naładować swoje ciało i umysł też. Sen zapewni, że będziesz czuć się świeżo. Zaufaj nam! Poczujesz różnicę.

#14 Nie bądź zestresowanym podróżnikiem

Niektórzy ludzie próbują odwiedzić i zobaczyć każdą rzecz w mieście za jednym zamachem. To ich przytłacza i stresuje. Więc nie podążaj tą samą ścieżką. Poświęć czas, oddychaj i podróżuj. Zrobiłeś sobie przerwę, aby się odmłodzić, a nie niepotrzebnie przeciążać. Więc nie spiesz się.

#15 Chroń swoją skórę

Mówiąc o wszystkich rzeczach zdrowych, często pomijasz swoją skórę. Nie zapominaj, że skóra jest największym organem ciała i musisz ją również chronić. Nałóż krem z filtrem, gdy schodzisz pod słońce, noś zakryte stroje, używaj kremów nawilżających, środków odstraszających owady i bierz kąpiel w miarę potrzeb.

Oto kilka sprawdzonych w praktyce zdrowych wskazówek dla podróżujących. Pamiętanie o tych zdrowych wskazówkach pomoże uczynić Twoją podróż szczęśliwą i zachwycającą. W końcu nikt nie chce, aby jego podróż została zrujnowana z powodu niechcianych i możliwych do uniknięcia problemów zdrowotnych.

Często zadawane pytania (FAQs)

Q. Co to jest biegunka podróżnych? A. Jest to dolegliwość zdrowotna związana z przewodem pokarmowym, na którą zapada większość osób podróżujących za granicę. Biegunka podróżnych jest również znana jako Deli Belly (brzuch delikatesowy) i Montezuma's revenge (zemsta Montezumy). Występuje ona głównie z powodu jedzenia lub picia zanieczyszczonej żywności lub wody. Stosuj się do podanych powyżej zdrowych wskazówek dla podróżujących, aby uniknąć tej dolegliwości. P. Czy podróżowanie w ciąży jest bezpieczne? O. Najprawdopodobniej podróżowanie samolotem w ciąży (w połowie trzeciego trymestru) jest bezpieczne, ale zawsze warto skonsultować się z lekarzem. On lub ona powinien być właściwą osobą, która pomoże ci w tej kwestii. P. Jakie szczepionki są potrzebne przed podróżą? O. To, jakie szczepionki należy przyjąć przed podróżą, zależy od pewnych istotnych czynników. Należą do nich: 1) Miejsce, do którego zamierzasz podróżować. 2) Wszelkie choroby, na które cierpisz. 3) Szczepionki, które już przyjąłeś. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się ze swoim lekarzem. P. Jak można uniknąć jet lag? O. Jest to jeden z największych problemów, z jakimi często borykają się osoby podróżujące za granicę. Czy jest więc jakiś sposób, aby go uniknąć? Tak, jest. Pobierz swoje suplementy melatoniny w pierwszej kolejności. Twój organizm sam produkuje melatoninę (hormon, który reguluje cykl snu i czuwania). Jednak kiedy podróżujesz za granicę, Twój wewnętrzny zegar może nie funkcjonować tak, jak powinien. Przyjmowanie suplementów z melatoniną zapewni Ci odpowiednią ilość snu.
Tagi: 15 Tips for Travellers to Stay HealthyA digital detoxification is necessaryAlways choose hot foodAvoid eating uncooked foodBeware of mosquito bitesChoose to walk over taking a cabDo not be a stressed travelerDo not even think of skipping breakfastDo not overeatGet enough sleep. To jest potrzebnePobłażaj, ale z umiaremChroń swoją skóręChroń swoje przekąskiPakuj swoje tabletki przed wszystkimDużo wodyCzęsto myj ręce

Komentarze (0)

Zostaw komentarz