loader
Zdrowa dieta

8 zdrowych smakołyków na klasowe przyjęcia z okazji Halloween

Jestem purystką jeśli chodzi o cukierek-or-treating: Rozdaję czekoladę i pozwalam moim dzieciom na swobodne panowanie nad ich zapasami (przeczytaj: "Jak radzę sobie z cukierkowym szaleństwem w Halloween"). Myślę jednak, że rozsądnie jest ograniczyć je podczas klasowych imprez Halloween. Większość dzieci i tak już przyniosła mnóstwo cukru z okazji Halloween. W szkole moich dzieci wielu nauczycieli prosi o zdrowsze jedzenie na imprezę.

Zaplanowałam lub wrzuciłam jedzenie na wiele klasowych imprez i oto, czego się nauczyłam: Dzieci są całkiem zadowolone z tego, co im dasz, a jedzenie jest zazwyczaj drugorzędne w stosunku do zabawy. Dlatego też nie mam ochoty na całonocne przygotowywanie jedzenia dla uczniów szkoły podstawowej.

To są wszystkie potrawy, które robiłam na przyjęcia (lub robię w tym roku). Wszystkie są zabawne, zdrowe i co najważniejsze, całkowicie wykonalne.

Zrobiłam te Smoothies z Zielonego Goblina dla klasy przedszkolnej mojego syna na Halloween. Przyniosłam do klasy mój blender Vitamix, a dzieci na zmianę naciskały przyciski (darmowa rozrywka!). Wypróbuj ten prosty przepis: 2 banany, 2 szklanki wody, 1 szklanka ananasa (świeżego, mrożonego lub w puszce w soku), i 2 duże garście szpinaku lub jarmużu. Użyj markera permanentnego, aby ozdobić plastikowe kubki głupimi minami.

Mam ten pomysł z Grapes From California, które są jeszcze w sezonie. Będzie to zabawny element dekoracyjny, a dzieci mogą skubać włosy (lub mózg!) lamparta.

Możesz również nawlec winogrona na szpikulce i podawać je świeże lub mrożone, oznaczone jako "Oczy na patyku", aby uzyskać maksymalną grozę na Halloween.

Prawdopodobnie widziałeś je już w sieci. Czasami są one zanurzone w jogurcie i obtoczone w kokosie. Ja wybrałem łatwiejszą drogę: Przetnij banana na pół, wciśnij dwa mini chipsy czekoladowe dla oczu i włóż patyczek do lizaka (zdobądź te w Target, sklepie rzemieślniczym lub Amazon

).

Użyj tych samych patyczków do tych łatwych Kiwi Pops. Wystarczy obrać kiwi, pokroić w grube plastry, włożyć patyczek do popsicle na jednym końcu i zamrozić. Otrzymasz około 3-4 popsów na kiwi.

Przyznam: Te ręce Popcorn są nieco bardziej pracochłonne, ale nie mogłem się oprzeć, ponieważ łączą dwa z moich ulubionych, popcorn i kukurydza cukierki.

Pamiętaj,

aby używać rękawiczek spożywczych (znajdziesz je w sklepach z artykułami dla restauracji lub na Amazon

). Wrzuć kawałek kukurydzy cukrowej na czubek każdego palca, następnie wypełnij popcornem i zamknij za pomocą skręcanego krawata. (Skorzystaj z mojego przepisu na popcorn w kuchence).

Podchwyciłam ten pomysł od mamy koleżanki z klasy, która

lata temu

przyniosła swoją staromodną obieraczkę

do jabłek

i

torbę z jabłkami na imprezę klasową. Każde dziecko po kolei obierało jabłko. Pomyślałam, że to było genialne! Od tamtej pory robiłam to na kilku przyjęciach i uwielbiam patrzeć, jak bardzo dzieci lubią jeść swoje spiralki (i skórki).

Czego nie można nie kochać w łatwych do obrania klementynkach? Możesz narysować twarze na zewnątrz za pomocą Sharpie lub pozwolić dzieciom udekorować je samodzielnie.

Po więcej pomysłów odwiedź moją tablicę "Zdrowe przekąski na Halloween" na Pintereście.

Czy masz jakieś dobre pomysły na zdrowe przysmaki na imprezę klasową? Chętnie się o nich dowiem!

Ujawnienie informacji: Cieszę się, że mogę współpracować z Grapes From California w tym roku jako Ambasador Blogerów. Jestem wynagradzana za mój czas. Wszystkie wyrażone opinie są moje własne. Ten post może zawierać linki partnerskie. Jeśli kupisz produkt za pośrednictwem tego linku, Twój koszt będzie taki sam, ale otrzymam niewielką prowizję, aby pomóc w kosztach operacyjnych tego bloga. Dziękuję za wsparcie!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz