loader
Zdrowa dieta

Te "przerwy na mózg" są tym, czego Twoje dzieci teraz potrzebują

Brain Breaks może pomóc utrzymać dzieci aktywne i lepiej przystosowane do nauki. Oto dlaczego ruch ma tak duże znaczenie dla uczniów, zwłaszcza teraz.

W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo siedzą w szkole.

Niektóre szkoły ograniczają przerwy w nauce i redukują (lub nawet wycinają) zajęcia wychowania fizycznego. Wiele szkół kładzie nacisk na wyniki testów i przygotowania do nich, przez co dzieci spędzają dużo czasu siedząc w klasie. I oczywiście, niektóre szkoły przechodzą teraz na zajęcia online, pozostawiając dzieci siedzące przez wiele godzin.

Czym są przerwy na naukę?

Dla szkół może nie być realistyczne, aby dodać więcej czasu na przerwę lub dodatkowe zajęcia wychowania fizycznego. Ale uczniowie mogą z łatwością korzystać z przerw na naukę w ciągu dnia.

Są to krótkie, energetyzujące przerwy, które zwiększają przepływ krwi, dostarczają tlen do mózgu i pomagają dzieciom lepiej zapamiętywać informacje. Badania wykazały, że przerwy mózgowe zwiększają aktywność fizyczną uczniów ORAZ ich zachowanie w trakcie wykonywania zadań, więc jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron.

Może to być tak proste, jak poświęcenie pięciu minut na wstanie, przeciągnięcie się i przebiegnięcie w miejscu obok biurka (nauczyciel pierwszego stopnia mojego syna codziennie zabierał swoją klasę na krótki spacer wokół budynku).

Idealnie byłoby, gdyby uczniowie robili sobie wiele przerw w ciągu dnia i byli aktywni również w inny sposób. Oto idealny harmonogram dla studentów, komplementy kolegów dietetyk Dayle Hayes, który przedstawił informacje na warsztatach, które uczestniczyłem w Academy of Nutrition and Dietetics "Food & Nutrition Conference & Expo:

 • Pieszo do szkoły
 • BREAKFAST
 • Nauka w klasie z godzinnymi energizerami (Brain Breaks)
 • Przerwa(Wykazano, że dzieci marnują mniej jedzenia, jedzą więcej owoców i warzyw oraz lepiej się zachowują, gdy mają przerwę PRZED obiadem w porównaniu z przerwą po obiedzie).
 • LUNCH
 • Nauka w klasie z cogodzinnymi energetyzatorami (Brain Breaks)
 • Przerwa
 • Uczenie się w klasie z wykorzystaniem cogodzinnych animatorów (Brain Breaks)

You might also like: Oto, czego potrzebujesz do aktywnego spędzania czasu wolnego w domu

Dlaczego ruch ma znaczenie

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej ma pewne poważne wady dla dzieci. Nie tylko utrudnia im uzyskanie wystarczającej ilości aktywności fizycznej w ciągu dnia, ale także sprawia, że trudniej jest im faktycznie zwracać uwagę i uczyć się.

Angela Hanscom, pediatryczny terapeuta zajęciowy, pisze w Washington Post: Dzieci w naturalny sposób zaczynają się wiercić, aby uzyskać ruch, którego ich ciało tak rozpaczliwie potrzebuje, a którego nie dostaje wystarczająco dużo, aby "włączyć mózg". Co się dzieje, gdy dzieci zaczynają się wiercić? Prosimy je, aby siedziały spokojnie i zwracały uwagę, dlatego ich mózg wraca do "snu". Aby dzieci mogły się uczyć, muszą być w stanie zwracać uwagę. Aby mogły zwracać uwagę, musimy pozwolić im się ruszać!

Ruch rzeczywiście "włącza" mózg. Zobacz, jak aktywność może dosłownie oświetlić obszary mózgu dziecka, które pozwalają mu lepiej się uczyć:

Brain Break Ideas

Jeśli jesteś nauczycielem, zastanów się nad włączeniem przerw na naukę do planu dnia. Jeśli jesteś rodzicem, porozmawiaj z nauczycielem swojego dziecka o tym pomyśle. Poniżej znajdziesz kilka materiałów i filmów, dzięki którym przerwy na naukę będą łatwe i przyjemne. I są one BEZPŁATNE!

Zajęcia Brain Break z ekranami:

 • Move to Learn Fitness Energizers: Ponad 30 filmów fitness dla uczniów K-8 z ćwiczeniami, które dzieci mogą wykonywać przy biurku.
 • Go Noodle Brain Breaks: Tony darmowych, krótkich filmów, aby dzieci poruszają się w klasie, w tym krótkie procedury Zumba (nauczyciel mojego syna używa ich, gdy mają krytą przerwę i on to uwielbia!).
 • Teach Train Love: Ten nauczyciel zebrał kilka list zabawnych filmów Brain Break z YouTube.

Brain Break Activities bez ekranów:

 • Energizers for Grades K-2: Pomysły na włączenie pojęć akademickich do aktywności fizycznej, takie jak gry, które łączą skakanie i bieganie w miejscu z nauką liter i cyfr.
 • Action for Healthy Kids: Strona na Pintereście pełna pomysłów na przerwę mózgową w klasie, w tym kilka dla gimnazjum, z opcjami do wydrukowania.
 • We Are Teachers: Kolekcja 50 przerw mózgowych, w tym wiele pomysłów, które są wolne od ekranu, z Sanford Fit.
 • Sanford Health FitBoost Cards: Karty do wydrukowania z ruchomych ćwiczeń mózgu przerwy, które zajmują tylko 3 minuty, aby zakończyć.
 • Sanford Health Mindful Moments: Inną opcją dla kart do druku, które koncentrują się na spokojnych, uważnych momentach poprzez prowadzenie ucznia do wyobrażenia sobie konkretnych scenariuszy.
Dlaczego uczniowie potrzebują "Przerw Mózgowych" i jak możesz im pomóc! Click to Tweet

Wielkie podziękowania dla Dayle Hayes za dostarczenie grafiki skanu mózgu i idealnego planu szkoły. Sprawdź Dayle blog Szkolne posiłki, że Rock i jej Meals szkolne, że Rock stronie Facebook dla pomysłów, inspiracji i zdjęć posiłków szkolnych z całego kraju, które obchodzą "co jest PRAWO z żywienia szkolnego w Ameryce".

Komentarze (0)

Zostaw komentarz