loader
Zdrowa dieta

Pomysły na zdrowe Walentynki

Nie mam nic przeciwko Walentynkom. Lubię czekoladę i miłość tak samo jak następna osoba i myślę, że to jest w porządku, aby świętować niektóre okazje z żywności, takich jak cukierki i babeczki. Ale myślę też, że to ma sens, aby zrównoważyć go, tracąc trochę śmieci (ale zachowując wszystkie zabawy). Oto trzy sposoby, aby to zrobić:

1. Kup (lub zrób) Walentynki bez cukierków

Producenci słodyczy znaleźli wszelkie sposoby, aby dołączyć swoje produkty do walentynek - lub w niektórych przypadkach (jak małe pudełka Nerds, na których można pisać) faktycznie BYŁY walentynkami. Wiele dzieci wraca do domu z imprez klasowych z zapasem słodyczy, który rywalizuje z Trick-or-Treat. Nie przeszkadza mi trochę słodyczy w Walentynki i zazwyczaj kupuję wymyślną czekoladę dla moich chłopców. Ale nie podoba mi się, że producenci żywności znajdują kolejny sposób na wciskanie rodzinom słodyczy i śmieci. Myślę również o dzieciach z alergiami pokarmowymi, które mogą być zmuszone do wyrzucenia lub oddania otrzymanych walentynek.

Ponieważ moi chłopcy nie są sprytni, a ja jestem trochę leniwa, zazwyczaj kupujemy kartki walentynkowe. Ale jeśli chcesz coś bardziej wyszukanego, jest wiele pomysłów bez słodyczy, które równie mocno ucieszą dzieci. Bardzo podoba mi się ten prosty pomysł "You Rule" od Eila z The Full Plate Blog:

Więcej pomysłów:

 • 11 Cute DIY Candy-Free Valentine's od School Bites
 • Kreatywne Walentynki bez cukierków dla dzieci od Fun At Home With Kids
 • "Just Write" Valentines from Bits of Everything (z możliwością wydrukowania, więc większość pracy jest wykonywana za Ciebie!)

2. Wesprzyj imprezę klasową

Najlepszy sposób, aby dokonać zdrowych zmian w szkole? Dostać się tam i pobrudzić sobie ręce. Jeśli organizowanie klasowej imprezy walentynkowej nie będzie dla ciebie pracować, zgłoś się na ochotnika, aby coś przynieść (lub wysłać z dzieckiem). Zorganizowałam mój sprawiedliwy udział w imprezach klasowych i jestem ZAWSZE wdzięczna za pomysły i pomoc.

Tutaj jest kilka dobrych dla ciebie imprezowych potraw, które są również bardzo łatwe (lubię zdrową imprezę, ale nie lubię spędzać na niej tony czasu - patrz poprzednia wzmianka o lenistwie):

 • Te nie mogłyby być łatwiejsze truskawkowe lizaki walentynkowe z Today I Ate a Rainbow
 • Różowe smoothie (zrobione z mrożonych truskawek, bananów i odrobiny soku pomarańczowego) lub Walentynkowe Spritzers zrobione z seltzer i soku żurawinowego lub granatowego
 • Różowo-czerwone przyjęcie z wykorzystaniem takich produktów jak różowy grejpfrut, czerwona papryka, pomidorki koktajlowe i maliny.

Tutaj są niektóre non-food aktywność (które w mój partii planowanie doświadczenie, są często większe hity z dziećmi niż jakikolwiek jedzenie):

 • Zaproponuj aktywną grę, taką jak ta plansza do gry "Zdrowe serce" od Don't Panic Mom lub ta gra "Muzyczne serca" od Teach Mama.
 • Podaruj materiały do wykonania prostego rękodzieła, np. walentynek z wykorzystaniem starych papierowych serwetek
 • Wyślij walentynkową książkę, która zostanie przeczytana klasie na głos (idealna dla młodszych dzieci)

Aby uzyskać więcej pomysłów, sprawdź te zdrowe dla serca pomysły na walentynkowe przyjęcie od Super Healthy Kids.

Zdobądź więcej: See All My Tops Posts About School Wellness

3. Pomyśl o (naturalnym) różu

Rozważ użycie naturalnych barwników spożywczych, aby rozjaśnić jedzenie i napoje w te Walentynki. Tak, zajmuje to więcej czasu niż użycie kupionego w sklepie barwnika, ale jest coraz więcej dowodów na to, że syntetyczne barwniki spożywcze takie jak Red #40 mogą nie być dobre dla dzieci (przeczytaj dlaczego starałam się wyeliminować większość sztucznych barwników z naszego domu: Are Artificial Food Dyes Safe For Kids?). Dodatkowo, jest to zabawny eksperyment naukowy dotyczący żywności, który twoje maluchy mogą pokochać.

 • Oto mój przepis na użycie buraków do zrobienia wspaniałego różowego lub czerwonego lukru.
 • Możesz również użyć kropli lub dwóch soku z buraków, aby zrobić naturalnie różową lemoniadę.
 • Jeszcze łatwiej: Sok buraczany w proszku, który Fields of Flavor dodaje do białego lukru, aby uzyskać piękny różowy odcień.

Ujawnienie: Ten post zawiera link partnerski. Jeśli kupisz produkt przez ten link, Twój koszt będzie taki sam, ale otrzymam niewielką prowizję, która pomoże pokryć koszty prowadzenia tego bloga. Dziękuję za wsparcie!