loader
Zdrowa dieta

Dlaczego powinieneś dbać o jedzenie w szkole (nawet jeśli twoje dziecko pakuje)

Bardzo się cieszę, że moja przyjaciółka Bettina Siegel gości dziś w moim blogu. Ona jest kobieta za blog The Lunch Tray, który niestrudzenie opowiada się za lepsze jedzenie w szkołach, czy to jest uzyskanie USDA, aby zmienić swoją politykę na temat korzystania z "pink slime" w żywności szkolnej mielonej wołowiny lub uzyskanie McDonald's do złomu "edukacja żywieniowa" program w szkołach. Ona jest siłą! Poprosiłem ją, aby napisać post o tym, dlaczego szkolne jedzenie powinno mieć znaczenie dla wszystkich rodziców - nawet tych (jak ja), którzy pakują obiady każdego dnia. Mam nadzieję, że zainspiruje cię to do zaangażowania się!


Dlaczego powinieneś dbać o szkolne jedzenie

Bettina Elias Siegel

Jeśli masz szafkę kuchenną pełną sprzętu do lunch boxów, możesz nie zwracać uwagi na najnowsze wydarzenia w polityce żywieniowej szkół. W końcu, dlaczego miałbyś się przejmować federalnym programem posiłków szkolnych, jeśli twoje dziecko nie bierze w nim udziału?

To zrozumiałe, że wielu rodziców tak uważa, ale to, co dzieje się w kafeterii i szerszym środowisku szkolnego żywienia, tak naprawdę dotyczy nas wszystkich, nawet jeśli nasze dzieci przynoszą spakowany lunch. Oto dlaczego:

Ponieważ "szkolne jedzenie" to nie tylko to, co jest na tacy w kafeterii

Kiedy przechodzimy z przedszkola do szkoły podstawowej, wielu rodziców jest zaskoczonych ilością jedzenia i napojów oferowanych lub sprzedawanych ich dzieciom w szkole, zupełnie poza posiłkami w stołówce. Na przykład, przekąski i napoje są zazwyczaj dostępne w liniach "a la carte" w stołówce, automatach i sklepikach szkolnych, a niektóre stany nadal zezwalają na zbieranie funduszy na śmieciowe jedzenie, takie jak sprzedaż pączków lub pizzy na rzecz PTA lub grup studenckich. Nawet dzieci bez pieniędzy w kieszeni mogą otrzymywać darmowe "smakołyki" na regularnych zasadach, takich jak nagrody w postaci słodyczy w klasie lub śmieciowe jedzenie serwowane na imprezach klasowych. Wszystkie te scenariusze są regulowane przez federalne i lokalne przepisy i zasady dotyczące żywności w szkołach, a to jak te przepisy są sformułowane ma realne konsekwencje dla zdrowia dzieci - nawet tych jedzących lunch w domu.

Zasady żywieniowe obowiązujące w szkołach mają wpływ na Twoje dzieci nawet jeśli pakują

Click To Tweet

Ponieważ inwestujemy w następne pokolenie

Spośród 31 milionów dzieci, które codziennie jedzą posiłki w szkole, około dwie trzecie robi to z potrzeby ekonomicznej. I dla wielu z tych uczniów, jedzenie spożywane w szkole (co może obejmować śniadanie, lunch, a nawet po szkole "kolacja") obejmuje większość ich dziennych kalorii. Biorąc pod uwagę związek między dobrym odżywianiem a uczeniem się, a także długoterminowe korzyści wynikające z wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych w dzieciństwie, w najlepszym interesie społeczeństwa leży dobre odżywianie następnego pokolenia. Z drugiej strony, kiedy dzieci wyrastają na mniej zdrowych dorosłych, wszyscy płacimy cenę utraconej produktywności, zwiększonych kosztów opieki zdrowotnej i innych obciążeń związanych z chorobami dietozależnymi. Z tej perspektywy, dobre jedzenie w szkole jest jedną z najlepszych inwestycji podatnika, jakie możemy zrobić.

Dobre jedzenie w szkole jest jednym z najlepszych inwestycji podatnika możemy zrobić

Click To Tweet

Ponieważ stołówki mogą być salami lekcyjnymi

Badania pokazują, że dzieci, które regularnie spożywają szkolne posiłki, otrzymują więcej składników odżywczych i szerszy ich wachlarz niż dzieci, które polegają na pakowanych obiadach. Jednak ze względu na niewystarczające fundusze i infrastrukturę, zbyt wiele okręgów szkolnych musi polegać na wysoko przetworzonej żywności typu "heat-n-eat".

Idealnie byłoby, gdyby stołówki były salami lekcyjnymi, w których codziennie uczymy dzieci, jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie. Zamiast oferować "lepsze dla ciebie" wersje przetworzonego śmieciowego jedzenia, tak powszechnego poza szkołą, linie lunchowe mogłyby oferować więcej świeżego, gotowanego od podstaw jedzenia z pełnowartościowych składników, zwiększając w ten sposób ogólną akceptację dzieci dla tych zdrowych pokarmów.

Kafeterie mogłyby być salami lekcyjnymi, w których uczymy dzieci o zdrowym odżywianiu.

Click To Tweet

To jest cel, który większość rodziców by poparła, i to już się dzieje w niektórych okręgach - często z pomocą zewnętrznych grantów i prywatnych funduszy. Ale jeśli rodzice po obu stronach podziałów politycznych powiedział swoim ustawodawcom, że lepiej finansowane jedzenie w szkole jest priorytetem, możemy być w stanie uczynić go rzeczywistością wszędzie.

Ponieważ większa partycypacja może prowadzić do zmian

Jeśli jesteś niezadowolony z jedzenia w szkole dla swojego dziecka, zwrócenie się do domu pakowane obiady ma sens, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Ale szkolne programy żywieniowe żyją lub umierają na uczestnictwie: im więcej rodzin kupuje szkolne posiłki, tym więcej pieniędzy w budżecie na poprawę serwowanego jedzenia i vice versa. Jeśli więc zdecydujesz się na codzienne domowe obiady, możesz w rzeczywistości przyczynić się do utrzymania niepożądanego status quo.

Zamiast tego rozważ utworzenie komitetu rodzicielskiego, który spotkałby się z dyrektorem ds. żywienia w twojej dzielnicy, aby przedyskutować zmiany, które chciałbyś zobaczyć. (Następnie zachęć rodziny takie jak twoja do kupowania posiłków szkolnych, aby wesprzeć te pozytywne zmiany, pokazując powiatowi, że istnieje zapotrzebowanie na lepsze jedzenie w szkole (i dolary, które pomogą go wesprzeć).

Możesz nie być gotowy do wymiany w swoim dzieckiem bento box do karty posiłków, ale nie byłoby miło przekazać lunch prep off do kawiarni (przynajmniej niektóre z czasu), wiedząc, że w pełni zatwierdzić to, co służy? Możesz pomóc urzeczywistnić ten cel, będąc poinformowanym o federalnej polityce żywieniowej szkoły i wspierając reformę żywieniową w swoim okręgu i na poziomie krajowym. Odwiedź mnie na The Lunch Tray, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Bettina Elias Siegel jest pisarką i uznaną w kraju orędowniczką spraw związanych z dziećmi i polityką żywnościową, która bloguje na The Lunch Tray. Jej artykuły na temat dzieci i żywności ukazały się w New York Times, Guardian, Houston Chronicle, Huffington Post oraz w Civil Eats, nagrodzonej James Beard Award publikacji na temat polityki żywnościowej, której Siegel jest stałym współpracownikiem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz