loader
Zdrowa dieta

5 pozytywnie inspirujących pomysłów na dobre samopoczucie w szkole

W tym tygodniu, uczestniczyłam w 2013 Nutrition + Physical Activity Learning Connection Ohio Summit organizowanym przez Ohio Action for Healthy Kids i wróciłam do domu zainspirowana i pod wrażeniem niesamowitych rzeczy, które są robione w szkołach w Ohio i poza nim. Chciałam podzielić się kilkoma innowacyjnymi pomysłami, które usłyszałam. Być może niektóre z nich sprawdzą się w szkole Twojego dziecka. A może zaowocują one Twoim własnym wspaniałym pomysłem. Chociaż ten rok szkolny dobiega końca, jest jeszcze dużo czasu, by myśleć, planować i marzyć o przyszłym roku.

1. Stwórz "ruchome klasy".

Szybkie, 5-10 minutowe przerwy w zajęciach pomagają mózgowi przetworzyć to, czego się właśnie nauczył i przygotowują go do przejścia do kolejnego tematu. Może to być tak proste, jak chodzenie w kółko wokół klasy, robienie ćwiczeń jogi wzdłuż ławek lub poproszenie uczniów, by odpowiadali na pytania w "aktywny" sposób: jeśli odpowiedź jest prawdziwa, podskakują 5 razy; jeśli jest fałszywa, dotykają palców u stóp. Tutaj znajdziesz więcej pomysłów na przerwę w zajęciach oraz plan działania, jak zaprezentować tę koncepcję w swojej szkole.

2. Zamień krzesła na piłki do ćwiczeń.

Jeden nauczyciel 4 klasy w Ohio zamienił krzesła na piłki do ćwiczeń w swojej klasie. W ciągu zaledwie kilku miesięcy, oceny uczniów poprawiły się we wszystkich przedmiotach, ich obwód talii zmniejszył się, a skok pionowy wzrósł. Idź tutaj, aby przeczytać o tym, jak klasa w Michigan używa ich - i sprawdź StayNPlace Ball, który nie porusza się, gdy dzieci wstają.

3. Pracuj nad ochroną czasu wolnego.

Mimo że badania wykazują ogromne korzyści z czasu wolnego na fizyczne, emocjonalne i poznawcze samopoczucie dziecka, często zdarza się, że szkoły wstrzymują ten czas jako karę za negatywne zachowanie. Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii z 2013 r. oświadczenie polityczne dotyczące przerwy w zajęciach: "Na podstawie licznych badań naukowych, wstrzymywanie przerw z powodów karnych lub akademickich wydaje się przynosić efekty odwrotne do zamierzonych i może mieć niezamierzone konsekwencje w odniesieniu do nabywania przez dziecko ważnych umiejętności życiowych".

Jeśli w Twojej szkole wstrzymuje się przerwę jako karę, rozważ rozmowę z nauczycielem lub dyrektorem o alternatywnych konsekwencjach, które mogłyby być zastosowane zamiast tego. Tutaj znajdziesz statystyki i pomysły z Center for Science in the Public Interest, które pomogą Ci zacząć.

4. Uzbrój rodziców w odpowiednie zasoby.

Jak powiedział jeden z prezenterów na szczycie: "Rodzice chcą postępować właściwie. Musimy tylko dać im narzędzia, by mogli to zrobić". Jedna ze szkół w Ohio otrzymała grant na przekazanie rodzicom cennych zasobów w postaci umiejętności kulinarnych. Zorganizowano zajęcia w szkole dla rodziców z wykorzystaniem wolnowaru, prowadzone przez szefa kuchni. Nawet lepiej: W dotacji było wystarczająco dużo pieniędzy, aby wysłać każdą rodzinę do domu z własnym wolnowarem.

5. Niech starsi uczniowie będą wzorem do naśladowania.

W jednym z okręgów szkolnych w Ohio, uczniowie szkoły średniej zostali przeszkoleni, aby uczyć młodsze dzieci o zdrowym odżywianiu. Zorganizowali również Dzień Pola K-12, podczas którego młodsze dzieci przechodziły przez stacje obsługiwane przez starsze dzieci. Kiedy małe dzieci widzą, że "duże dzieci" modelują prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną, może to być jeszcze silniejsze niż widok nauczycieli i rodziców robiących to samo.

Znajdź swój stanowy oddział Action for Healthy Kids.

Disclaimer: American Dairy Association Mideast zapłaciło za moją rejestrację na konferencji i wynagrodziło mi mój czas. Jestem bardzo wdzięczna za tę możliwość!

Zdjęcie autorstwa Matta Dixona dla The Flint Journal

Komentarze (0)

Zostaw komentarz