loader
Zdrowa dieta

Chory na cukrowe śniadania w szkole

Cukrowe śniadania szkolne od dawna były moim pet peeve (czytaj: The Trouble With School Breakfast). To nigdy nie miało dla mnie sensu: Jeśli są limity na takie rzeczy jak sód, tłuszcze nasycone i kalorie w szkolnym jedzeniu, dlaczego nie ma żadnych standardów ustalonych dla dodanego cukru? Dlaczego moje dziecko jest w stanie przejść przez linię i odebrać śniadanie składające się z (prawdziwa historia) mleko czekoladowe, słodzone płatki śniadaniowe, słodzony jogurt, sok jabłkowy i krakersy graham?

Byłam więc zachwycona, gdy zobaczyłam, że ktoś się tego dowiedział. Bettina Siegel z bloga The Lunch Tray zbadała temat do niedawnego kawałka na Civil Eats zatytułowanego Why There Is So Much Sugar In Your Kid's School Breakfast. To, co znalazła, wystarczy, aby każdy rodzic był wściekły. Dzięki luki prawne, napięte budżety i rozporządzenie, które miał dobre intencje, ale jest backfiring zamiast, to jest wspólne dla poziomów cukru w posiłkach szkolnych być ponad dwukrotnie co jest zalecane dla ogółu społeczeństwa. W rzeczywistości, zgodnie z kawałkiem, "jest to całkowicie możliwe dla cukru do rachunku za znaczną część całkowitej dozwolonej kalorii".

Dlaczego w szkolnym śniadaniu jest tak dużo cukru? Dowiedz się:

Click To Tweet

Niedawno policzyłam zawartość cukru w szkolnym śniadaniu, które pewnego ranka jadł mój drugoklasista (on je szkolne śniadanie raz w tygodniu, podczas gdy ja pomagam w naszym programie Fruit Ninja). Jego śniadanie zawierało 30 gramów cukru. To ponad siedem łyżeczek dodanego cukru - maksimum, jakie powinien dostawać przez CAŁY DZIEŃ (przeczytaj, jak wygląda dzienna dawka cukru dla dzieci).

W najnowszym odcinku podcastu The Happy Bite, Dina Rose i ja przeprowadziłyśmy z Bettiną wywiad na ten temat (jest ona również naszym pierwszym gościem w podcaście!). Rozmawiałyśmy o niektórych z jej najbardziej zaskakujących odkryć, a także zapytałyśmy ją, co mogą zrobić rodzice, którzy są zdenerwowani z powodu przesłodzonych śniadań w szkołach. Odcinek można obejrzeć tutaj lub subskrybować na iTunes.

  • Przeczytaj artykuł Bettiny: Dlaczego w szkolnym śniadaniu Twojego dziecka jest tak dużo cukru?
  • Posłuchaj odcinka podcastu The Happy Bite: Cukrowe szkolne śniadania
  • Dowiedz się więcej o programie Fruit Ninja: Fruit Ninjas: Prosty szkolny program wellness

Komentarze (0)

Zostaw komentarz