loader
Zdrowa dieta

15 pomysłów na nagrody klasowe bez jedzenia

W zeszłym tygodniu pewna mama napisała do mnie z problemem: Podczas wieczoru programowego nauczyciele piątej klasy jej syna ogłosili, że uczniowie będą otrzymywać sodę jako cotygodniową nagrodę za dobre zachowanie. Ta mama była (co zrozumiałe) zdenerwowana. Ale nie wiedziała, co zrobić. Martwiła się, że może się odezwać, martwiła się, że jej syn będzie postrzegany jako "chłopiec z mamą, która pozbyła się naszej sody" - a jednocześnie martwiła się, że jej syn będzie dostawał cukier w szkole, jeśli ona nie wkroczy do akcji.

Wzięłam jej sprawę do mojej społeczności Real Mom Nutrition Facebook, a ty zareagowałeś - wielki czas. Większość z was nienawidził pomysł nagrody sody pomysł. Wiele z Was zaproponowało propozycje nagród nie związanych z jedzeniem, które sprawdziły się w klasach Waszych dzieci. Te pomysły były tak dobre, że musiałam się nimi podzielić!

Jeśli więc zmagacie się z nagrodami za śmieciowe jedzenie w klasie waszego dziecka, przekażcie tę listę rodzicom, nauczycielom i administratorom. Wszystkie są idealne dla szkoły podstawowej. Niektóre z nich (jak np. zaliczenia zadań domowych) mogą motywować również starsze dzieci. Nie wszystkie z nich sprawdzą się w każdej szkole i w każdej klasie, ale wszystkie są dowodem na to, że dzieci mogą czuć się wyjątkowe i nagradzane za coś innego niż słodycze i napoje gazowane!

Pobierz listę do druku

Pomysły na nagrody klasowe bez jedzenia

Słoik życzliwości i pomocy: Za każdym razem, gdy nauczyciel przyłapie kogoś na byciu miłym lub pomocnym, wrzuca marmur do słoika. Kiedy słoik jest pełny, klasa dostaje dodatkową przerwę, kino lub inny przywilej.

Specjalne dni: Klasa może założyć piżamę, przynieść pluszowego zwierzaka, nosić czapki do szkoły lub "swobodny strój", jeśli normalnie nosi mundurki.

Czas gier: Uczniowie przynoszą swoje ulubione gry planszowe i puzzle na ostatnią lekcję w ciągu dnia.

Wizyta maskotki: Uczniowie zdobywają kupony za dobre zachowanie i uczynki, a klasa z największą ilością kuponów zarabia na wizytę szkolnej maskotki.

Klasowa impreza na śniegu: Uczniowie przynoszą sprzęt śniegowy i sanki do zabawy na świeżym powietrzu.

Lunch na dworze: Klasa przynosi swoje obiady na zewnątrz, aby zjeść je razem na trawniku lub placu zabaw.

Pobierz listę do druku

Nagrody nie-żywnościowe dla indywidualnych uczniów

Król lub Królowa Dnia: Wyznaczona osoba otrzymuje nagrodę królewską, może być przewodniczącym linii, wybrać książkę do czytania lub być pomocnikiem nauczyciela.

Przynieś gościa na obiad: Uczeń może zaprosić specjalną dorosłą osobę w swoim życiu, aby zjadła z nim lunch w stołówce.

Klasowe pieniądze: Monety z papieru konstrukcyjnego są laminowane i dawane dzieciom za dobrą pracę i zachowanie. Dzieci robią za nie zakupy w klasowym "sklepiku", w którym można kupić wszystko, od drobiazgów i przyborów szkolnych po droższe rzeczy. (To również uczy zarządzania pieniędzmi i wartości oszczędzania!)

Sportowe Dolary: Nauczyciel wychowania fizycznego daje "dolary" za wykazanie się dobrym wysiłkiem, pomoc innym dzieciom i pomoc nauczycielowi. Uczniowie wymieniają je na nagrody związane ze sportem, takie jak piłki i liny do skakania.

Kupony: Uczniowie mogą zjeść lunch z kolegą (w tym z kimś z innej klasy), przynieść pluszowego zwierzaka, poprosić rodzica o przyprowadzenie swojego zwierzaka, usiąść na krześle nauczyciela na cały dzień, lub usiąść z przyjacielem na cały dzień.

Karta pracy domowej: Wymień ją na jeden dzień wolny od pracy domowej.

Teksty pochwalne: Nauczyciel wysyła SMS-y do rodziców za osiągnięcia dziecka w szkole, czy to w nauce, sporcie, czy zachowaniu.

Tabele naklejek: Uczniowie zdobywają naklejki lub znaczki na tablicy. Kiedy wszystko się zapełni, mogą wybrać coś z pudełka z nagrodami i biorą udział w ogólnoszkolnej loterii, w której do wygrania jest laptop.

Dzień bez butów: Uczeń może spędzić dzień chodząc po klasie w samych skarpetkach!

Może Ci się również spodobać: 10 wolnych od jedzenia sposobów na świętowanie urodzin w szkole

Komentarze (0)

Zostaw komentarz