loader
Porady dietetyczne

10 wskazówek, jak zorganizować wesele w ramach budżetu

Wokół tego tematu toczy się długa debata, ponieważ niektórzy wciąż uważają, że nie da się zorganizować wesela przy ograniczonym budżecie i jeszcze dobrze się przy tym bawić. Ten artykuł przedstawia kilka wskazówek, jak zorganizować wesele przy ograniczonym budżecie.

  1. Niewielka lista gości weselnych

Możesz odczuwać potrzebę zaproszenia prawie wszystkich swoich rówieśników, kolegów i najbliższych znajomych. Powinniście jednak wiedzieć, że nie jest to najlepszy pomysł. Dzieje się tak dlatego, że koszt wesela wzrasta z każdym kolejnym zaproszeniem, a jednocześnie sprawia, że staje się ono bardzo mało intymne. Powinniście więc być stosunkowo brutalni, aby nie czuć się odpowiedzialni i zobowiązani do zapraszania wszystkich. Chodzi o to, aby po prostu okroić swoją listę i zaprosić jak najmniej osób, dzięki czemu znacznie zmniejszycie swój budżet.

  1. Oszczędzaj na przesyłkach pocztowych z zaproszeniami ślubnymi

Powinniście używać kartek z odpowiedziami, na które goście mogą łatwo odpowiedzieć telefonicznie lub przez Internet. To może pomóc Ci poczynić pewne oszczędności w porównaniu z tradycyjnym użyciem koperty i bibuły. Ten starożytny sposób był bardzo kosztowny, ponieważ koperta musiała być bardzo atrakcyjna i w nieskazitelnym stanie.

  1. Ślub w dzień powszedni

Zawarcie związku małżeńskiego w dzień powszedni znacznie obniża koszty wesela. Można też wziąć ślub poza sezonem. Można więc zaoszczędzić sporo pieniędzy, organizując ślub w styczniu, a nie w czerwcu czy lipcu, czyli w tzw. szczycie sezonu. Różne raporty i badania jasno pokazują, że w ten sposób można zaoszczędzić nawet do 8000 dolarów, jeśli planuje się duże wesele.

  1. Zastąp prezenty ślubne pomocą w organizacji wesela

Polega to po prostu na poproszeniu przyjaciół, aby zamiast przynosić liczne prezenty, zaoferowali Ci jakąś charakterystyczną pomoc. Mogliby zaśpiewać na waszym ślubie, jeśli mają zdolności muzyczne, albo pomóc w robieniu zdjęć, jeśli są utalentowani lub dobrze zorientowani w tej dziedzinie. Poproszenie przyjaciół o taką pomoc zamiast przynoszenia prezentów może być dobrym pomysłem na zmniejszenie budżetu lub kosztów wesela.

  1. Zakupy przez Internet i sprzedaż próbek

Warto sprawdzać w Internecie wszelkie potencjalne wyprzedaże próbek. Warto rozważyć poszukiwania na platformach takich jak e-bay. Może to pomóc Ci w zakupie bardzo przyzwoitej sukni ślubnej lub nawet butów po obniżonej cenie. Możesz również rozważyć wypożyczenie sukni ślubnej, a wszystko to może zapewnić, że będziesz dobrze funkcjonować z budżetem shoestring.

  1. Samodzielne drukowanie papeterii

Jest to bardzo ważne, ponieważ pomysł wydrukowania unikalnych i osobistych zaproszeń ślubnych może być bardzo kosztowny. Dlatego warto skorzystać z tej okazji i wydrukować je samodzielnie, kupując tanie szablony online.

  1. Catering na własne wesele

Własny catering na wesele może znacznie obniżyć koszty wesela związane z jedzeniem. Jeśli uważasz, że jest to dla ciebie zbyt trudne, rozważ skorzystanie z usług restauracji, która jest własnością rodziny, ponieważ oferują one najlepsze i bardzo tanie oferty.

  1. Oszczędzanie na dekoracjach

Planując ślub, powinniście być bardzo rozważni i oszczędni. Jedną z rzeczy, którą możecie zrobić, jest zorganizowanie ślubu w pobliżu danego święta, kiedy macie pewność, że wybrany przez was lokal będzie już udekorowany. Miejsce to może być już ukwiecone, co pozwoli na zmniejszenie kosztów kwiatów. W przypadku, gdy to nie zadziała zgodnie z oczekiwaniami, można zdecydować się na zorganizowanie wesela przy świecach, które może być bardzo przyzwoite, a najlepiej bardzo tanie i przystępne cenowo.

  1. Unikaj prezentów dla druhen i drużbów

Możecie odejść od normy i uniknąć obdarowywania druhny i drużbów prezentami. Możesz po prostu zdecydować się na przygotowanie bardzo prostej kartki dla nich, aby okazać im wdzięczność, a oni na pewno to zrozumieją.

  1. Zaplanuj bardzo podstawowy miesiąc miodowy

Jakkolwiek by to nie było pożądane, nie jest konieczne planowanie i wybieranie się w bardzo wystawny i drogi miesiąc miodowy. Możecie zdecydować się na podróż lokalną i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc w Waszej okolicy zamiast długiego, 18-godzinnego lotu, który może spowodować jet lag, a więc nie będzie tak zabawny, jak się spodziewaliście.

Jeśli wszystkie wyżej wymienione wskazówki będą przestrzegane, możecie być pewni, że Wasz ślub będzie udany niezależnie od Waszych ograniczeń finansowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz