loader
Zdrowa dieta

Wellness w szkole w akcji: Programy, które dają czadu (część 2)

Jako członek Komitetu Wellness PTA w szkole mojego syna, pomagam w planowaniu programów i wydarzeń, które zachęcają dzieci do zdrowszego odżywiania i więcej ruchu. To jest drugi z trzech postów, w których przedstawię działania na rzecz zdrowego stylu życia w naszej szkole. Mam nadzieję, że zaczerpniecie pomysły i inspiracje z tych programów. Mam również nadzieję, że podzielicie się informacjami o programach w Waszych szkołach w sekcji komentarzy, abyśmy wszyscy mogli się zainspirować!

Rodzinny festyn Fit Fun

Wiosną jeden z naszych wspaniałych rodziców-wolontariuszy organizuje w szkole festyn zdrowia i dobrego samopoczucia, a Komitet ds. Jest to darmowa wieczorna impreza mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie uczniów i rodzin do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Zeszłoroczny Fit Fest był tak duży, że zajęcia odbywały się na wszystkich trzech piętrach szkoły - plus ścianka wspinaczkowa na placu zabaw.

Mieliśmy sztuki walki i jogę dla dzieci, dmuchany tor przeszkód, wyzwanie z hula-hoop i masaże krzesełkowe dla dorosłych.

Chociaż mieliśmy budżet na wynajęcie ściany skalnej z miejskiego wydziału rekreacji i dmuchanego toru przeszkód z lokalnego sklepu, pozostali sprzedawcy poświęcili swój czas i wiedzę, a w wielu przypadkach przynieśli jedzenie (np. świeże owoce) i upominki (np. szczoteczki do zębów i frisbees) dla naszych rodzin.

Niektóre z innych atrakcji:

Poprosiliśmy rodziny, aby zgłosiły swoje najlepsze dania na bazie warzyw do konkursu "Veggie Chop-Off". Dwóch zwycięzców (jedna nagroda za słodkie danie, jedna za pikantne) wygrało bony na zakupy na targu rolnym w naszej okolicy.

Lokalni rolnicy byli tam obecni i przyprowadzili ze sobą kilku futrzanych przyjaciół...

i kilka pszczół...

i rozmawiali z uczniami o rolnictwie i ogrodnictwie.

Współpracowaliśmy z dwoma lokalnymi targowiskami, które przyniosły mieszankę do samodzielnego przygotowania z popcornem i suszonymi owocami, rozdawały jabłka i banany oraz przyniosły jedzenie do wykonania przez dzieci: Żabki z zielonych jabłek.

Nasi inni partnerzy obejmowały firmę opieki zdrowotnej, który podarował liny do skakania, duże pudełko sklep dyskontowy, który przyniósł butelkowaną wodę, a studenci dietetyki z lokalnego uniwersytetu, który grał w grę żywieniową z uczniami i rozdawane małe nagrody. Szkolny Klub Żywieniowy, również prowadzony przez lokalnych studentów dietetyki, miał stół z różnymi sałatami do spróbowania i porównania. Rodzice malowali twarze, mleczarnia rozdawała kubki lokalnego mleka, a instruktor jazdy na deskorolce rozmawiał z dziećmi o jeździe na deskorolce i rozdawał darmowe lekcje.

Aby zebrać pieniądze na więcej programów wellness, zorganizowaliśmy również loterię podczas Fit Fest. Nasze nagrody (wszystkie zostały podarowane) obejmowały karty upominkowe do lokalnych sklepów i restauracji oraz nagrody związane z tematyką wellness, takie jak członkostwo w basenie, członkostwo w siłowni, kask rowerowy i deskorolka.

Czy Twoja szkoła organizuje targi zdrowia lub festiwal wellness? Chętnie się o tym dowiem, więc zostaw komentarz!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz